Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Mamy głęboką nadzieję, że dla Was wszystkich te Święta będą wyjątkowe, bardzo dobre i spokojne. Niech Pan sam to dla Was spełni!

cd_christmas

Zrób jak Jezus – bądź Człowiekiem!

Czyli, po pierwsze, nie udawaj w te Święta przed sobą i przed innymi, że jesteś silny i idealny. Przygarnij do siebie i zaakceptuj swoje zmęczenie, rozdrażnienie, podenerwowanie. Zgódź się na swoje skrępowanie, nieogarnięcie, roztrzepanie i rozkojarzenie. Przyjmij to, że możesz czuć się źle, że możesz być chory, że możesz nie umieć powiedzieć swoim bliskim tego, co byś chciał tak jakbyś chciał. Bóg to wszystko przyjął i wziął na siebie, stając się człowiekiem.

Po drugie, bądź człowiekiem wobec innych, bądź ludzki dla swoich bliskich. Nie wymagaj od nich, żeby byli idealni. Bądź rozumiejący, cierpliwy, łagodny, życzliwy. Szukaj dobra, nie oceniaj. Zrozum ich słabość, ich nastrój, ich emocje. Pozwól im czuć się swobodnie i robić rzeczy śmieszne i głupie, jeżeli takie Ci się wydają. Ciesz się z nimi.

Po trzecie bądź człowiekiem dla Boga. Bądź w tym czasie Jego synem, córką, Jego bratem i siostrą. Pozwól sobie być dzieckiem, które jest obdarowywane i nie musi samo z siebie nic robić, żeby być obdarowane. Szukaj Boga, który przychodzi do Ciebie i Twoich bliskich w prostych codziennych sytuacjach, które wydają się „nie tu, nie teraz, nie w taki sposób”, czyli ogólnie – „nie tak jak powinny być”. Tak Bóg przyszedł do nas w Jezusie, tak przychodzi teraz do nas.

Pamiętamy o Was w modlitwie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *